Гришо излиза срещу Гулбис тази нощ в 4:00 часа

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще излезе на корта в 1/4-финален сблъсък на турнира в Акапулко срещу Ернестс Гулбис тази нощ в 4:00 часа. Мачът е четвърти и последен в програмата на централния корт и може да закъснее, ако предишните три срещи продължат по-дълго от очакваното. Хасковлията ще има възможността да си отмъсти на латвиеца за загубата във втория кръг в Ротердам преди две седмици. Тогава първата ни ракета отстъпи с 4:6, 6:7(3) за 1 час и 28 минути игра.

При евентуална победа тази нощ Гришо ще заработи 67 570 долара от наградния фонд и ще си осигури 180 точки за световната ранглиста на АТР, а за място на финала ще спори с победителя от двубоя между втория в схемата Анди Мъри (Великобритания) и поставения под номер 6 Жил Симон (Франция).