Пламен Константинов и Губерния с 3:2 срещу СКРА за Купата на CEV (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Руският отбор Губерния (Нижни Новгород), който е воден от българския специалист Пламен Константинов,  продължиха победната си серия в турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV), след като се наложи у дома над полския гранд СКРА Белхатов с 3:2 (25:19, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13) в първия полуфинал.

Губерния поведе с 2:0 гейма, но полският тим съумя да изравни до 2:2 гейма. В оспорвания тайбрек Губерния поведе с 5:4, 8:5 и 10:9. В крайна сметка Алексей Кулешов заби последната точка в тайбрека за 15:13 и в мача за 3:2 гейма.
Николай Павлов заби 24 точки (1 блок, 55% ефективност в атака), а Сергей Савин добави още 18 точки (2 аса, 2 блока). Алексей Кулешов се отличи с 14 точки (5 блока, 75 ефективност в атака).

Аржентинецът Факундо Конте блесна за СКРА с 24 точки (1 ас, 3 блока, 50% ефективност в атака, 19% перфектно и 65% позитивно посрещане), а диагоналът Мариуш Влазли се отчете с 20 точки (3 аса, 2 блока, 43% ефективност в атака).

Срещата-реванш ще се играе тази неделя от 21,00 часа в Белхатов. Губерния се нуждае от нова победа, за да се класира за финала на турнира.

ГУБЕРНИЯ, НИЖНИ НОВГОРОД (РУСИЯ) - СКРА БЕЛХАТОВ (ПОЛША) 3:2 (25:19, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13)
ГУБЕРНИЯ: Мико Еско, Николай Павлов 24, Сергей Савин 18, Милош Никич 11, Никита Лямен 3, Алексей Кулешов 14 - Александър Янутов-либеро (Алексей Остапенко 6, Андрей Дарнишников-либеро, Павел Абромов, Максим Шулгин, Игор Тюрин)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
СКРА БЕЛХАТОВ: Мариуш Влазли 20, Крал Клос 8, Факундо Конте 24, Анджей Врона 5, Стефан Антига 13, Николас Уриарте 3 - Павел Заторски-либеро (Даниел Плински 6, Алекса Бърджович, Йежи Маковяк 1)
Старши-треньор: Мигел Анхел Фаласка.

ГАЛЕРИЯ от мача ГУБЕРНИЯ - СКРА 3:2 - ТУК!!!