Левски се хвърля в атака на “Надежда”

След равенство 2:2 със Славия на “Георги Аспарухов” при подновяването на първенство, в щаба на “сините” са готови с промени в схема и състав за мача с Локомотив (София) в петък. Най-сериозната е, че 26-кратните шампиони излизат от първата минута с двама нападатели. Валери Божинов и Димитър Макриев ще водят атаката в схема 4-3-1-2. Последният влезе на почивката срещу “белите” и дори вкара изравнителното попадение, като включването му промени играта на “сините”, които проспаха първата част със Славия.

Поради тази причина Антони Здравков е решил да заложи от първата минута на двама чисти нападатели, като се очаква след почивката Божинов да бъде замене от Цветан Генков, които все още нямат сила за пълни 90 минути. Първият много късно започна подготовка и над 7-8 месеца не е играл, а втория бе мъчен от вирус в Агиа Напа и загуби част от натрупаната сила в първите две седмици в Созопол. Още срещу “белите” Генков замени Божинов в края, като отлично спасяване на Георги Петков го лиши от победен гол.

Очаква се зад двамата нападатели да действа Кевин Брю, а през втората част дебют да направи новият плеймейкър Рафаел Бастос, който вече е картотекиран. Ларсен Туре ще бъде вдигнат на крак, след като получи удар в глезена от Рикардо Нунеш във вчерашната тренировка. Така контузеният Мирослав Иванов и младият Борислав Цонев ще останат извън състава от офанзивните играчи в първия мач.

Двубоят в петък е от 15:30 часа на стадион “Локомотив” в квартал Надежда.