Джокович с двусетова победа в Дубай

Поставеният под номер 1 в схемата Новак Джокович победи Денис Истомин с 6:3, 6:3 в първия кръг на турнира по тенис за мъже в Дубай с награден фонд 2 359 935 долара. Мачът продължи 87 минути, а Новак Джокович, за когото това е едва шести мач за сезона, доминираше срещу 27-годишния Денис Истомин (Узбекистан), който е номер 54 в световната ранглиста. Джокович поведе в третия гейм с 2:1, а след това проби сервиса на своя съперник и рутинно спечели първия сет с 6:3. Денис Истомин започна много добре втория сет, но след това започна да рискува и да прави много грешки и съвсем логично Джокович спечели и втория сет, а с това и мача от първия кръг. Новак Джокович четири пъти е вдигал трофея в турнира в Дубай.