Слаби брейкове, но победи за Тръмп и Хигинс

Бившият лидер в световната ранглиста Джъд Тръмп си осигури място в третия кръг на Откритото първенство на Уелс по снукър след успех с 4:1 фрейма срещу Джейми Бърнет. 24-годишният англичанин спечели първия фрейм на двубоя, след което и втория след две визити на масата. Бърнет отговори със силен брейк от 80 точки в третата партия, след което получи шанс да изравни резултата. Грешка по кафявата топка стана причина 38-годишният шотландец да загуби частта и да изостане с 1:3. Тръмп така и не се отчете с халф-сенчъри брейк в срещата, а най-добрата му серия бе от едва 49 точки в откриващата част.  Въпреки това той стигна до победата с 4:1.

Четирикратният световен шампион Джон Хигинс също си гарантира място в третия кръг на турнира в Нюпорт, след като отвя Кен Дохърти с 4:0 части. Изненадващо или не, но в мача между двамата победители от "Крусибъл" нямаше нито един халф-сенчъри брейк. Най-добрата серия на шотландеца бе от 47 точки в четвъртия фрейм. Следващият съперник на Хигинс е спечелилият срещата между Марк Кинг и Алън Макманъс.

Представителят на Китай Гуодон Ксяо отстрани с 4:3 фрейма Майкъл Уайт, а Майкъл Холт се наложи с 4:2 срещу Питър Лайнс.