Лацио загря за Лудогорец с голов трилър

Съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа Лацио изтръгна драматичен успех над последния в класирането Сасуоло в 25-ия кръг на Серия А.
Домакините на два пъти повеждаха, за да видят как преднината им бива заличавана. В крайна сметка капитанът на Лацио Стефан Раду донесе успеха на своите седем минути преди края.
Двубоят ще се запомни и с бурните протести срещу президента на Лацио Клаудио Лотито от страна на тифозите. На трибуните на "Олимпико" имаше близо 40 хил. зрители, огрмна част от които издигнаха плакати с надпис "Освободете Лацио".
На мача с Лудогорец на трибуните имаше едва 6 хил. зрители.

Капитанът на Лацио Стефан Раду откри в 36-ата минута, след като успя да промуши топката през сгъстената защита на гостите в наказателното поле. Резултатът се запази до 72-ата минута, когато Серджо Флокари се възползва от разсеяната игра в защита на домакините. Лацио отново си върна преднината само 60 секунди по-късно. Мирослав Клозе беше изведен зад защитата на Сасуоло от Гонсалес, който открадна топката от Циглер, напредна в наказателното поле и направи резултата 2:1. Сасуоло отново се върна в мача чрез Флоро Флорес, но капитанът на Лацио не беше казал последната си дума. В 83-ата минута Раду сложи точка на спора и върна усмивките в щаба на Лацио само четири дни преди гостуването в София за реванша с българския шампион. Припомняме, че в първата среща в Рим Лудогорец спечели с 1:0 и реваншът в четвъртък се очертава изключително оспорван.
За Сасуоло пък това беше десета загуба от последните 11 мача, която го закова на последното място с едва 17 т. актив. Римският тим е на 10-о място с 35.