Пирин Йел-ЛТУ с драматичен успех над Тетевен във Висшата лига

Едно нещо е сигурно временното класиране във волейболната Висша лига не дава точна информация за съотношението на силите и непредвидимите сблъсъци следват един след друг. Днес в последния мач от 13-ия кръг Пирин Йел-ЛТУ постигна драматична победа над втория във временното класиране Инвестбанк Тетевен Волей с 3:2 (25:13, 17:25, 25:21, 19:25, 15:13).

Двата отбора размениха по един гейм, в които инициативата беше разменена преди да се вкопчат в атрактивна битка помежду си на волейболното поле. Гостите започнаха двубоя без основния си диагонал Милен Маринов в състава си, но появата му балансира съотношението на силите. Силни минути в третия гейм за Пирин имаше диагоналът Денислав Димитров, а на полето за домакините се появи и Георги Рандев. "Детелените" помислиха, че вече са спечелили мача, когато в четвъртата част бяха напред с пет точки при 14:9. Гостите обаче набързо намалиха изоставането си до само точка при 15:16. Наставникът Христо Колев пък опита да върне ритъма в играта на своите с няколко рокади, но не постигна желания резултат и тимът от Тетевен прати мача в тайбрек. В него гостите поведоха с 5:2, но няколко мощни атаки на Денислав Димитров възстановиха статуквото и резултатът се движеше точка за точка до 12:12, когато Пирин съумя да дръпне с две точки и до голяма степен реши срещата в своя полза. Тетевен не се даде без бой и спечели следващото разиграване, но блок-аут на Димитров, след перфектно посрещане на капитана Николай Хаджииванов сложи точка на спора.

Определено не е за изпускане и следващата среща на "детелините" през седмицата, когато се изправят срещу УНСС, а двата тима делят една зала за тренировки и мачове и закачката помежду им датира от години. Не случайно и наставникът на УНСС Петър Иванов гледа на живо днешния сблъсък. Мачът Пирин Йел-ЛТУ - УНСС е тази сряда от 19,00 часа.