Нищо ново: Юве продължава да властва над Торино (видео)

Ювентус продължава да доминира в градското дерби с Торино като днес отново стигна до победата с 1:0 на своя "Ювентус Стадиум". "Бианконерите" вече 20 поредни мача не са губили от градския си съперник и от 12 години не са получавали гол от "биковете". И тази вечер не се случи нищо ново и шампионите спечелиха, макар и минимално, с гол на Карлос Тевес в 30-ата минута. Така Юве си върна преднината от 8 точки пред Рома на върха в класирането.

Двата тима излязоха доста амбицирани и заредиха атака след атака още от самото начало. В 3-ата миунта Торино създаде първата опасност в срещата като Ясмин Куртич стреля покрай вратата. В 7-ата минута пък Юве отговори с далечен удар на Пирло, който бе спасен от вратаря. В 11-ата минута и Карлос Тевес имаше добър шанс, като се освободи в наказателното поле, но ударът му бе отразен от стража на съперника. В 17-ата минута пък символичните гости стигнаха до ново положение като Чиро Имобиле получи в пеналта и опита удар от малък ъгъл, който обаче бе встрани от вратата.

След кратко затишие в средата на полувремето отново стана напечено. Първо в 28-ата минута Пирло отправи нелош удар от фаул, а веднага след това и Торино имаше добра възможност като Куртич получи остър пас в пената и стреля от движение, но над вратата. В ответната атака обаче Тевес бе намерен пред наказателното поле, овладя добре, обърна се и с прецизен удар успя да прати топката в мрежата - 1:0.

Играчите на гостите обаче не изглеждаха притеснени от това развитие и в 35-ата минута Камил Глик стреля с глава след корнер, но Джанлуиджи Буфон улови. Пирло пък имаше нов шанс да обстрелва вратата на съперника от фаул в 38-ата минута, като този път бе по-точен, но вратарят спаси. В 40-ата минута и Торино получи фаул в близост до наказателното поле, като Чезаре Бово застана зад топката, но стреля високо и неточно.

Второто полувреме далеч не бе толкова динамично, макар да предложи няколко интересни ситуации. Първата голова опасност бе създадена от Торино като в 47-ата минута Матео Дармиан стреля силно от далеч, но в ръцете на Буфон. В 61-ата минута пък Фернандо Йоренте получи пас зад защитата, но от близо не успя да преодолее вратаря, а бе и в засада. След това в 64-ата минута Омар Ел Кадури стреля от фаул от добра позиция, но прати топката над вратата на Буфон. В 66-ата минута се стигна до най-интересното положение през тази част. Леонардо Бонучи намери с прехвърлящ пас Артуро Видал, който по същия начин продължи към Тевес, но от близо арежентинецът не успя да отбележи.

В заключителните минути може да се каже, че Торино взе инициативата. Играчите в червено повече задържаха топката и опитваха да търсят начин да притеснят Буфон, но без особен успех. В 80-ата минута Ел Кадури опита да си изпроси дузпа падайки драматично след контакт с крака на Пирло, но съдията прецени, че той симулира и не посочи бялата точка, а му показа жълт картон.

В крайна сметка обаче Юве удържа крехката си преднина до края и отново си върна преднината от 8 точки пред преследвача Рома, като има актив от 66 точки на върха в класирането. Торино пък остава на 8-ата позиция с 36 точки в актива си.