Ибра изнесе нова лекция във Франция

Златан Ибрахимович отбеляза хеттрик и даде асистенция при победата на неговия Пари Сен Жермен с 4:2 при гостуването на Тулуза в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Едно попадение добави Есекиел Лавеци, а за домакините на два пъти вкара Висам Бен Йедер.

Резултатът бе открит от Ибрахимович в 31-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Урош Спайич срещу Лавеци. В края на първата част обаче домакините изравниха. Етиен Дидо намери по отличен начин Бен Йедер, който разстреля Сиригу.

В началото на втората част обаче ПСЖ отново излезе напред. Ибра навлезе в наказателното поле и потърси Блес Матюиди, но халфът остави за Лавеци, който прати топката в мрежата. В 68-ата Ибрахимович вкара втория си гол, след като се възползва от едно центриране на Йоан Кабай и с глава направи 3:1.

Скоро обаче Тулуза отново намали. При една атака на "виолетовите" Тиаго Мота опита да избие топката, но вместо това я прати право към Бен Йедер, който бе сам срещу Сиригу и вкара. В края на мача ПСЖ получи право да изпълни нова дузпа. При едно изпълнение на фаул на Златан Стив Яго игра с ръка и съдията отсъди наказателен удар. При дузпата Ибрахимович първоначално пропусна с удара си "Паненка" и вратарят изби, но топката попадна отново у шведа, който не сбърка този път.

С успеха си днес ПСЖ запази преднината от пет точки на върха на класирането на Лига 1. Парижани имат 61 точки, докато вторият Монако е с 56. Ибрахимович пък вече има 22 гола в шампионата и е убедителен лидер сред реализаторите.