Победа за екипажа Исаев и Илиев в рали Самоков

Екипажът на Октан Рали Тим Игнат Исаев/Милен Илиев (Мицубиши Лансър Ево 9) откриха сезона с победа в първия рали-спринт, организиран в националното първенство. Двамата спечелиха четири от шестте специални етапа в днешната еднодневна надпревара, завършвайки 23.4-километровата състезателна дистанция за 1:756.3 минути.

Втори на 52.9 секунди остана екипажа на Дунев Рейсинг Румен Дунев/Емил Николков, а на 19.1 секунди от победителите са партньорите в тима на Дунев Калин Бенчев/Александър Спиров (и двата екипажа със Субару Импреза).

Последната отсечка от надпреварата - 3-ото преминаване на етапа Боровец, бе спечелена от Дунев, който се наложи над Бенчев с 0.4 секунди, което е истински рекорд в разликите между два екипажа, записван през последните пет години от шампионата на страната.

Интересното е, че и Дунев, и Бенчев до последния момент имаха сериозни технически проблеми с автомобилите си, които обаче в спринта издържаха на натоварване по покрития със сняг, на места - с киша, а на други - само влажен асфалт.

Интересна бе завръзката в спора между Титов и Златков, в която през първата половина пилотът на Октан Рали Тим успяваше да задържи третата позиция, но с две последователни по-добри класирания на Златков (в 4-ата и 6-ата отсечки) той да изпревари Титов с малко повече от 14 секунди.

Рали-спринта Самоков е открито състезание, което не носи точки за първенството, а е пробата, която националната федерация направи, за да провери интереса на състезателите и публиката към новата за България дисциплина.

Шампионатът ще започне през април във Варна, където ще се кара на класическото трасе Аладжа Манастир. След това са състезанията във Видин и финал на първенството в Твърдица.

Крайното класиране от рали-спринт Самоков: Исаев/Илиев (Мицубиши Лансър Ево 9)- 17:56.3 минути, следвани от Румен Дунев/Емил Николков (Дунев Рейсинг, Субару Импреза) 18:49.2, Калин Бенчев/Александър Спиров (Дунев Рейсинг, Субару Импреза) 19:15.4, Николай Златков/Петко Манолов (Проспийд, Субару Импреза) 19:21.3, Антон Титов/Венци Мирчев (Октан Рали Тим, Ситроен DS3 R3T) 19:35.4, Валери Григоров/Ани Ванков (Жико Моторспорт, Субару Импреза) 20:11.2 минути.

СНИМКА: БОРИСЛАВ ПЕТРОВ