Верона надви Ливорно като гост

Тимът на Верона победи с 3:2 като гост Ливорно в обедния неделен мач от 25-ия кръг на италианската Серия "А". Веронци си осигуриха стабилна преднина в резултата още през първото полувреме, когато реализираха и трите си попадения - в рамките само на 12 минути. В 33-ата минута Бошко Янкович откри резултата в полза на гостите, а в 43-ата Ромуло се разписа за 0:2. Ветеранът Лука Тони пък бе точен в 45-ата минута. Само за минута през втората част обаче Ливорно вкара два гола и гостите трябваше да треперят за победата си. Паулиньо (72) и Леандро Греко (73) върнаха домакините в мача, но Ливорно не успя да се добере поне до равенство.

Верона заема шесто място в класирането с 39 точки, колкото има и Интер, но "нерадзурите" все още не са изиграли мача си от кръга. Ливорно пък е 17-и с 20 точки.