Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Севиля триумфира след шест кръга мъка (видео)

След шест поредни мача без победа в Примера дивисион Севиля най-накрая спечели 3 точки, след като надви Райо Валекано с минималното 1:0 като гост в двубой от 25-я кръг. Десният защитник Хорхе Андухар - Коке заби гола след 57 минути игра. С успеха отборът на Унай Емери задмина Леванте и е седми в класирането. "Пчеличките" пък остават предпоследни, като са с най-много загуби от всички в елита и са на 5 точки от спасителния бряг.

Преди три дни севилци изпуснаха да бият Марибор в Словения в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа, но днес удържаха аванса си. В заключителните осем минути те бяха с човек по-малко, след като Висенте Ибора беше изгонен. Футболистът на гостите получи контузия и започна да бави времето, очаквайки да бъде сменен. Реферът Карлос Делгадо Ферейра обаче му вдигна втори жълт картон и го отстрани.

Като цяло положенията и пред двете врати бяха рядкост. През първата част съдиите правилно отмениха заради засада попадение на Карлос Бака в 39-ата минута. В 57-ата минута обаче всичко беше редовно и след центриране на Иван Ракитич Коке насочи с глава кълбото в мрежата. Капитанът направи двете асистенции и срещу Марибор, с което доказа, че се намира в добра форма. Хърватският халф беше вкарал два гола и за успеха над Райо с 4:1 по-рано през сезона на "Рамон Санчес Писхуан".