Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

Добруджа обърна Ботев в Луковит и се вече е на 5-о място в Суперлигата

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) победи като гост Ботев (Луковит) с 3:1 (20:25, 25:19, 25:12, 25:11) в мач от 19-ия кръг на Суперлигата Бачково, игран в зала "Христо Ботев".

Така волейболистите от Добрич постигнаха пореден успех, като взеха три точки от гостуването в Луковит. С това те записаха 9-та победа и вече имат 28 точки, което ги изкачи на 5-то място във временното класиране на първенството. Тимът от Луковит пък заема 10-та позиция в таблицата с 14 точки.

Над 300 зрители подкрепяха своите в зала "Христо Ботев", но домакините ги зарадваха само в първия гейм. След оспорвана игра и равенство 20:20, в решителните моменти волейболистите на Ботев надделяха и спечелиха първата част. Последва силна игра на гостите и те се вдигнаха на щурм, като на свой ред успяха да запишат гейм след 25:19 и да изравнят резултата на 1:1.

Вместо, обаче, мачът да се завърже, настъпи необясним спад в редиците на домакините и те буквално бяха прегазени от добруджанци. В третата и четвъртата част волейболистите от Добрич повеждаха с един и същи резултат 13:4 и затвориха геймовете лесно, като постигнаха крайната победа само с един загубен гейм.

Най-полезен за Добруджа 07 стана Калоян Канев с 19 точки (1 блок, 3 аса и 58% ефективност в атака), а Йован Чулафич добави 14 точки (82% ефективност в атака, 50% позитивно и 20% перфектно посрещане) за победата. За тима на Ботев Мирослав Братанов завърши с 12 точки.
БОТЕВ: Любомир Величков, Спас Байрев 11, Пламен Драгиев 10, Мирослав Братанов 12, Петър Бъчваров 9, Пламен Тодоров 6 - Денислав Георгиев-либеро (Христо Петков, Теодор Чипилов, Иван Маринов 4, Данаил Попов 1, Даил Кутински 2)
Старши-треньор: Петьо Драгиев
ДОБРУДЖА 07: Христо Енков 2, Калоян Канев 19, Йован Чулафич 14, Петър Милушев 2, Георги Чалъков 13, Светослав Арнаудов 13 - Христо Христов-либеро 1 (Михаил Стоев, Стефан Стоянов, Димитър Иванов 11, Илия Петков)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Добруджа 07)