Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Волфсбург съсече Леверкузен, Байерн ще празнува титлата по-рано (видео)

Отборът на Волфсбург надви с 3:1 втория Байер (Леверкузен) в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. За домакините вкараха Бас Дост (13), Луис Густаво (58) и Рикардо Родригес (73). Малко утешение за "аспирините" остана голът на Сидни Сам (45). При победа на Байерн (Мюнхен) утре баварците ще дръпнат с цели 19 точки.

През първата част двата тима се надлъгваха тактически. В 13-ата минута "зелените" успяха да използват първата си възможност в срещата и откриха резултата. Иван Перишич получи топка отляво и пусна успоредно на голлинията към Баст Дост, който засече в мрежата - 1:1.

Последва по-силни игра на гостите от "БайАрена". След няколко пропуснати шансове "аспирините" стигнаха до изравняване в самия крак на полувремето. Сидни Сам се разписа с удар от шест метра след голово подаване на Йенс Хегелер.

В 58-ата минута резервата Ивица Олич пусна голово подаване отдясно и Луис Густаво само насочи от шест метра. В 73-ата "вълците" вкараха и трето попадение. Рикардо Родригес пропусна дузпата, но при добавката отбеляза отблизо за крайното 3:1.

Снимка: Getty Images/Guliver