Нюрнберг и Брауншвайг показаха колко зрелищен е германският футбол (видео)

Привидно скучния според първоначалните прогнози мач между Нюрнберг и Айнтрахт (Брауншвайг) се превърна в един от най-зрелищните в кръга в Бундеслигата. Домакините спечелиха с 2:1 в среща, в която бяха пропуснати три дузпи и в която видяхме обрат в рамките на минута и то с човек по-малко на терена. В 32-ата минута централният защитник на "франките" Пер Нилсон беше изгонен с директен червен картон, след като задържа откъсващия се сам срещу вратаря Марк Пфитцнер. Две минути по-късно звездата на новаците в атака Доми Кумбела откри с глава и материализира численото превъзходство на своя тим. В 41-ата минута положението за домакините стана кошмарно. Нападателят от ДР Конго, който преди седмица заби три гола на Хамбургер ШФ за едно полувреме, спечели дузпа. Самият Кумбела застана зад бялата точка, но Рафаел Шефер отрази шута му.

Второто полувреме започна ужасяващо за Брауншвайг, след като в първите две атаки Нюрнберг заби два гола. Домакините подновиха играта от центъра, подадоха си топката няколко пъти и Кийотаке изненада Марян Петкович за 1:1. Докато се осъзнаят, футболистите на Айнтрахт вече бяха догонващи. Влезлият на полувремето Томаш Пекхарт получи перфектен пас от Йосип Дърмич и не сгреши за 2:1.

Гостите получиха своя шанс да изравнят в 63-ата минута, когато реферът отсъди втори наказателен удар в тяхна полза. Този път късметът си пробва Ермин Бичакчич, но типично за централен защитник той стреля изключително лошо и Шефер вдигна победоносно ръце за втори път.

Пет минути по-късно дойде ред и играчите на Нюрнберг да бият дузпа. Със задачата се нагърби авторът на изравнителното попадение Кийотаке, но и той се провали, след като стражът на съперника изби топката, а след това тя се удари и в гредата.

Новите 3 точки дадоха възможност на "франките" да се изкачат до 12-а позиция, а Айнтрахт си остава на последно място.