Класически Реал Мадрид в последния тест без Кристиано (видео)

Отборът на Реал Мадрид излезе временно на върха в Примера след успех с 3:0 над Елче в среща от 25-ия кръг на испанското първенство. Без Кристиано Роналдо, който научи, че няма да играе едва два часа преди двубоя, точни за "лос меренгес" бяха Асиер Ияраменди (34), Гарет Бейл (72) и Иско (81). Бившият играч на Левски Гари Родригес отпадна от групата в последния момент.

В отсъствието на CR7, който изтърпяваше последния си мач наказание, в атака за "белите" бяха наредени Гарет Бейл, Карим Бензема и Хесе Родригес. Рафаел Варан смени Серхио Рамос, а Асиер Ияраменди игра вместо Лука Модрич. Алваро Арбелоа беше поставен в лявата част на отбраната.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия преди дни дядо на Серхио Рамос. В третата минута Бензема стреля много силно и точно от 20 метра, но вратарят Ману Ерера изби в ъглов удар. В петата Ди Мария, озовал се отдясно, центрира опасно в малкото наказателно, но стражът изби. В осмата тимът на Фран Ескриба подреди първа добра акция, като шутът на Феран Короминас не беше достатъчно опасен за Диего Лопес.

В деветата минута Бензема изведе технично с пета Бейл, уелсецът напредна към наказателното поле, но там беше спрян преди да стреля. Минута по-късно Анхел ди Мария беше на сантиметри от фамозен гол от корнер. Аржентинецът завъртя топката с левия крак и тя се отби от горната греда, след като вратарят вече беше преодолян. В 13-ата Бензема остана зад топката на голова позиция след центриране на Арбелоа.

След първия четвърт час натискът на "белите" утихна. Следващата добра възможност беше в 23-ата минута, когато хубав рейд на Ди Мария завърши с удар над вратата. В 29-ата Хесе Родригес получи пас от Анхелито и стреля мигновено от 15 метра, търсейки далечния ъгъл, но без успех.

В 34-ата минута след изпълнение на корнер Ияра овладя с гърди на дъгата, шутира силно, топката се отклони от крака на Ману дел Морал и излъга стража - 1:0. Интересното е, че преди корнера не беше регистрирана засада на Бензема. А иначи Ияра вкара втори гол в професионалната си кариера. В 41-ата топката стигна до Бейл в наказателното поле, но номер "11" отново беше блокиран.

В 50-ата минута Пепе влезе остро в краката на Хавиер Маркес. Получи се разправия след нарушението, а португалският национал получи жълт картон. Гостите от "Мартинес Валеро" претендираха за червен. В 52-ата Даниел Карвахал се прояви с важна намеса на втората греда, изпреварвайки Ману дел Морал. В 63-ата вратарят на валенсианци сбърка при подаване с крак и принуди Алберто Ботиа да фаулира Хесе Родригес. Съдията извади жълт картон, като останаха съмнение дали бранителят не трябваше да бъде изгонен.

Точно когато ритъмът на срещата сякаш беше позабавен, дойде гръмотевичният гол на Гарет Бейл. Стомилионният футболист получи топката и с мощен изстрел от 25 метра намери горния ляв ъгъл на Ману Ерера, като топката влетя с много висока скорост - 2:0 и десети гол за уелсеца в Ла Лига.

В последните двайсетина минута в игра се появи жадният за изява Иско, който изостри "белите" нападения. В 75-ата бившият играч на Малага пусна остър пас в малкото наказателно поле, но никой не се ориентира. В 81-ата Иско получи пас от Бензема и с удар между вратаря и близката греда покачи класически. В 85-ата резервата Алваро Мората се опита да прехвърли Ману Ерера по наивен начин. В 92-ата Мората направи голям пропуск, излязъл сам срещу вратаря.

Идната седмица ще е много важна за тима на Карло Анчелоти - гостувания на Шалке 04 и Атлетико Мадрид.

Снимки: Getty Images/Guliver