Челси дръпна на върха след гол в 93-ата минута (видео)

Лидерът във временното класиране на Премиър лийг Челси постигна много трудна, но важна победа с 1:0 над Евертън и увеличи аванса си на върха на четири точки, преди конкурентите Арсенал и Манчестър Сити да са изиграли своите двубои от кръга. Победното попадение падна едва в добавеното време - в 93-ата минута, когато пряк свободен удар, изпълнен от Франк Лампард, рикошира в Тим Хауърд и влезе във вратата му. Джон Тери също протегна крак и като че ли докосна топката. Преди гола, стражът направи няколко фантастични спасявания, с които успяваше да задържи нулевото равенство.

Джон Тери, Франк Лампард и Оскар започнаха като титуляри за Челси, докато Давид Луиш е контузен. Ласина Траоре бе обявен в стартовия състав на Евертън, но в последния момент вместо него започна Стивън Нейсмит.

В 12-ата минута Леън Осман отправи страхотен удар от над 20 метра, но Чех успя да избие в корнер. Пет минути по-късно отново гостите бяха близо до гола, след като Миралас получи в наказателното поле, но Кейхил блокира изстрела на белгиеца. В 37-ата минута Челси създаде и най-чистото положение в свой актив до момента - Ето'о успя да излезе в голова позиция, но Хауърд изби шута на камерунеца.

Пет минути след подновяването на играта Лампард бе близо до това да открие резултата, но Хауърд отново спаси. В 58-ата минута и Чех се намеси подобаващо, избивайки коварен удар по земя на Осман. След час игра за пореден път американският страж на "карамелите" направи две фантастични спасявания след удари на Азар и Иванович.

В последната минута шут на Рамиреш мина встрани от вратата, а в добавеното време по-настоятелната игра на Челси през второто полувреме най-сетне даде резултат. Лампард центрира остро от пряк свободен удар, а Джон Тери протегна своя крак в малкото наказателно поле и разколеба Хауърд, който този път не успя да се намеси добре.

Попадението бе записвано последователно като гол на Тери, на Лампард и като автогол на Хауърд. В крайна сметка, към този момент, то е прибавено към сметката на капитана на Челси.

Челси дръпна с четири точки пред Арсенал, който днес приема Съндърланд. Евертън остава на шесто място с актив от 45 точки, като утре "карамелите" могат да се окажат на цели 11 точки от четвъртото място, в случай че Ливърпул спечели своя мач срещу Суонзи.