Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Ново начало за Локо (Сф) - "железничарите" стартираха с рекорден успех

Отборът на Локомотив (София) постигна най-убедителния си успех през този сезон. "Железничарите" разгромиха с 5:0 Нефтохимик в двубой от 24-ия кръг на "А" група. Головете вкараха Марко Ранджелович (21'), Александър Бранеков от дузпа (36'), Румен Трифонов (37'), Димитър Илиев (47') и Камен Хаджиев (79').

Успехът отдалечи столичани на 7 точки от зоната на изпадащите преди срещата на Черноморец с ЦСКА в понеделник. Гостите в днешния двубой пък останаха на последно място в елита.

"Червено-черните" нито за миг не оставиха съмнение в своето превъзходство. Само до 8-ата минута Трифонов пропусна две възможности да се разпише. След него същото стори и Илиев. В 21-ата минута обаче Ранджелович засече с глава центриране на Гаел Нлундулу от ъглов удар и откри резултата.

Всичко в срещата бе решено в рамките на две минути - 36-а и 37-а. Първо бившият футболист на бургазлии Петър Димитров бе повален в наказателното поле от Станислав Жеков и съдията посочи бялата точка. Капитанът Бранеков хладнокръвно реализира за 2:0. Секунди по-късно Трифонов засече центриране на Илиев и направи преднината на своя тим класическа.

По идентичен начин започна и второто полувреме. В 47-ата минута Димитров пресече подаване на футболист на Нефтохимик, пусна към Илиев и нападателят вкара четвъртото попадение в мача.

Дебютантът Хаджиев оформи крайния резултат в 79-ата минута, когато се възползва от центриране на Трифонов и с глава вкара първия си гол с червено-черната фланелка.

До края на мача Трифонов и Гаел пропуснаха да направят победата на Локомотив още по-внушителна.

снимки: Емона Цончевa/Sportal.bg