Камбуров бетонира Локо Пд в първата седмица - звездата на смърфовете не спира да бележи (видео)

Локомотив (Пловдив) би с 2:0 като гост Любимец в мач от 24-ия кръг на "А" група, а със спечелените три точки смърфовете и на теория си осигуриха мястото в първата седмица. В герой за пловдивчани се превърна звездата на тима Мартин Камбуров, който наниза и двете попадения.

Срещата започна зле за домакините, които пуснаха гол още в 12-ата минута. Здравко Лазаров центрира от корнер, вратарят на домакините Рашков излезе неразчетено и намиращият се зад него Камбуров без проблем вкара след изстрел с глава.

След попадението гостите успокоиха темпото и играта се водеше предимно в центъра на терена.

В 42-та минута Петър Альошев осъществи добър пробив по дясното крило, нахлу в наказателното поле и падна при единоборство със съперник, но реферът Станислав Ставров не посочи бялата точка. Секунди по-късно опасен изстрел на Христов профуча над напречната греда. Именно тези две ситуации бяха единствените опасни положения пред вратата на пловдивчани през първата част.

След почивката Любимец опита да натисне своя съперник. В 52-та минута Младен Стоев се пребори за една висока топка пред наказателното поле на гостите и стреля, но шутът му мина покрая дясната греда на Господинов.

Само 120 секунди по-късно и Вълчанов опита да отбележи, но не уцели локомотивската врата.

Локо отговори с изключително опасна атака в 55-та минута. Здравко Лазаров проби и центрира отдясно към Мартин Камбуров, който като по чудо не вкара втория си гол с глава, стреляйки от 5-6 метра в аут. Малко по-късно последва нова добра атака, организирана от тандема Камбуров - Лазаров, но малко не достигна на първия да прониже за втори път мрежата на Любимец.

В 63-та минута все пак Локо Пд вкара втори гол. Тижани Белаид центрира отляво към Мартин Камбуров, Рашков отново не излезе добре и голмайсторът на смърфовете вкара второто си попадение в мача, което е и 17-то за него в настоящия шампионат.