Лейкърс надигра Бостън

Лос Анджелис Лейкърс победи Бостън със 101:92 и прекъсна негативната серия от осем поредни загуби у дома в НБА. Маршон Бруукс направи впечатляващ дебют за Лейкърс с 14 точки, 10 от които в последната четвърт. Друг дебютант в състава на "езерняците" - Кент Бейзмор, реализира 15 точки.

Пау Гасол бе най-резултатен за домакините с 16 точки в първия си мач от 31 януари, когато получи контузия. Джеф Грийн се отличи с 21 точки за Бостън. Торонто прекъсна серия на Кливланд от шест поредни победи, след като се наложи с 98:91. Терънс Рос наниза 20 точки за лидера в Атлантическата дивизия Торонто, който печели четвърти мач от последните пет. Финикс разгроми Сан Антонио със 106:85 в друг интересен мач от тази нощ.

Иш Смит вкара рекордните в кариерата си 15 точки и изравни рекорда си по борби - 7, за успеха на "слънцата". Маркиф Морис бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Дани Грийн вкара 15, а Тим Дънкан - 13 точки за тима на Сан Антонио, който приключи дълга серия от гостувания, в която загуби два мача и спечели седем. Чикаго спечели пети пореден мач след успех със 117:89 над Денвър. Ди Джей Оугустин се отличи с 22 точки и 7 асистенции, а новакът Тони Снел допринесе с рекордните в кариерата си 20 точки за успеха на "биковете".

Далас нанесе на Филаделфия десета поредна загуба след успех със 124:112. Дирк Новицки завърши с 25 точки, а Шон Марион добави 22 за Маверикс. Орландо надигра Ню Йорк Никс със 129:121 след две продължения. Аарън Афлало наниза 32 точки, а Виктор Оладипо добави 30 точки и рекордните в кариерата си 14 асистенции за успеха на "магьосниците". Кармело Антъни бе най-резултатен за Никс с 44 точки, но това не помогна на тима, който загуби и прекъсна серията си от осем поредни победи срещу Орландо.