Марек прегази Славия за 50 минути в София с 3:0! Шампионите с 18 от 18

Шампионите от Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победиха като гост Славия в София с 3:0 (25:13, 25:20, 25:14) в мач от 19-ия кръг на волейболната Суперлига за мъже, който се игра в столичната зала "Панайот Пондалов".

Успехът бе 18-ти пореден от началото на сезона за възпитаниците на Найден Найденов, които все още не знаят какво е поражение. Марек е убедителен лидер временното класиране с 53 точки. Тимът на Славия пък е на предпоследна позиция с 3 победи, 16 загуби и 12 точки.

Волейболистите на Марек стартираха отлично и взеха първия гейм само за 12 минути, оставяйки домакините едва на 13 точки. Бързият успех позволи на треньора Найден Найденов да даде възможност и на останалите играчи от състава за изява и във втория гейм той започна без част от титулярите. "Белите" оказваха отпор до второто техническо прекъсване, след което младите волейболисти на Дупница наложиха волята си.

В третата част гостите излязоха изцяло в състав от млади волейболисти, но и този гейм премина под диктовката на шампионите, като мачът завърши с чиста победа за Марек за 50 минути игра.

Михаел Манджуков се развихри и заби 22 точки (1 ас, 5 блока, 57% ефективност в атака) за успеха на Марек, а Венцислав Трифонов добави още 11 точки (4 аса, 2 блока, 83% ефективност). Резервата Михаил Цветанов добави още 11 точки (1 ас, 71% ефективност в атака, 42% перфектно и 53% позитивно посрещане).

Найден Найденов въобще не пусна в игра Борислав Апостолов, Венелин Кадънков и Георги Елчинов, а Гьорги Гьоргиев и Станислав Величков получиха почивка още преди края на първия гейм.

СЛАВИЯ - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 0:3 (13:25, 20:25, 14:25)

СЛАВИЯ: Милан Миланов 6, Даниел Димитров 2, Янко Делчев 1, Кирил Калчев  6, Ивайло Енев 6, Иван Димитров - Тома Станков-либеро (Иван Симеонов 3, Георги Стоянов, Христо Колев-либеро)
Старши-треньор: Иван Димитров
МАРЕК: Мартин Иванов 1, Гьорги Гьоргиев, Ангел Велков 9, Станислав Величков 6, Венцислав Трифонов 11, Михаел Манджуков 22 - Мартин Божилов-либеро (Йордан Пеев 2, Михаил Цветанов 11)
Старши-треньор: Найден Найденов.