Шахтьор постигна своето в Чехия (видео)

Виктория (Пилзен) и Шахтьор (Донецк) завършиха 1:1 в двубой от 1/16-финалите на Лига Европа. След нулево първо полувреме домакините поведоха с попадение на Станислав Текъл в 62-ата минута, но много бързо Луиш Адриано изравни и осигури на украинския гранд добър резултат преди реванша на "Добнас Арена".

Мирча Луческу пусна отпималния си състав, но чехите се оказаха корав съперник и още в първите минути показаха, че нямат никакво намерение да се съобразяват със звездния състав на Шахтьор. Играчите на Виктория действаха много дисциплинирано и не допускаха никакви опасности пред вратата си.

Дъглас Коща и Тайсон пробваха да изненадат стража на домакините Матуш Козачик с далечни изстрели, но и тази тактика не донесе успех. В края на полувремето чудесна атака на Шахтьор завърши с пас към Луиш Адриано, но той направи по-трудното и прати топката в аут.

В 62-ата минута Мариан Чисовски отклони с глава към Текъл, който отблизо даде аванс на Виктория. Отговорът на гостите не закъсня - дълъг пас на Дарио Сърна изненада защитата на чехите, Луиш Адриано излезе сам срещу Козачик и този път не сбърка - 1:1.

Украинците доминираха в оставащите минути, но Алекс Тейшейра пропусна от перфектна позиция да вкара втори гол, с който до голяма степен да предопредели крайния победител в двубоя.

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 1:1 (0:0)
1:0 С. Текъл (62)
1:1 Л. Адриано (65)