Фиорентина мина през датчани и вече точи ножа за "любимия" си Ювентус

Отборът на Фиорентина не остави съмнения в превъзходството си над Есберг на 1/16-финалите в Лига Европа. Момчетата на Винченцо Монтела победиха с 3:1 при гостуването си на датчаните, които преди няма и месец загубиха в контролна среща от българския ЦСКА.

Попаденията за италианския тим реализираха Алесандро Матри (9), който водеше атаката на своите, Йосип Иличич (15) и Алберто Акуилани, който бе точен от дузпа в 37-ата минута. За Есберг се разписа Мартин Пусич, който временно изравни резултата в 10-ата минута.

Победата до голяма степен решава всичко, тъй като за елиминацията на Ла Виола датският отбор ще има нужда от победа с три чисти гола на реванша в града на Данте Алигиери. Така съставът на Самолетчето вече може да мисли за евентуалната среща с Ювентус на осминафиналите.

Двата тима и тифозите им не изпитват никакви симпатии по между си, като омразата датира още от 1982 г., когато Старата госпожа финишира на точка пред "виолетовите" и грабна Скудетото. Освен това Юве победи Фиорентина във финала за Купата на УЕФА през 1990 г., а седмици след това привлече тогавашния идол на Флоренция Роберто Баджо.