КВК Габрово с трудно 3:1 над Арда в Кърджали

Волейболният отбор на КВК Габрово надигра като гост Арда (Кърджали) с 3:1 (29:27, 25:22, 18:25, 25:19) в мач 18-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в зала "Арпезос".

С този успех габровци записаха 15-та победа в първенството, като с 2 загуби, мач по-малко и 42 точки заемат 2-ро място във временното класиране. Тимът на Арда е на 9-та позиция със 7 победи, 11 загуби и 24 точки. В следващия кръг КВК Габрово е домакин на аутсайдера Дунав (Русе), а кърджалийци гостуват на Нефтохимик 2010 в Бургас. Срещите са в петък (21 февруари) от 18,00 часа.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в знак на почит към починалия народен представител Димчо Михалевски. Над 1000 зрители изпълниха зала "Арпезос", за да подкрепят своите в трудната битка, а традиционно кърджалийци дадоха максимален отпор на свой терен. Домакините започнаха отлично в мача, като бяха равностойни на съперника. Габровци все пак поведоха с 24:21, но не успяха да затворят гейма, като волейболистите на Арда изравниха при 24:24. Последва игра точка за точка, като в решителните минути гостите от КВК показаха повече самообладание и затвориха първия гейм в своя полза след 29:27.

Домакините, обаче, продължиха да притискат съперника, като отново бяха равностоен противник, но изпуснаха и втората част във важните моменти след 20-та точка - 25:22 и 2:0 за габровския тим. Усилията им, обаче, се възнаградиха в третия гейм, когато волейболистите на Арда диктуваха играта изцяло и го спечелиха с 25:18, а по този начин намалиха резултата 1:2. Пред опасността да стане обрат в мача гостите от Габрово се концентрираха изцяло, стабилизираха играта си и в четвъртата част бяха водещите на полето. Те взеха първоначане аванс, запазиха го до край и успяха да затворят мача след 25:19.