Диего Коща съсече Милан на "Меаца" (видео)

Атлетико (Мадрид) постигна много ценен успех в гостуването си на Милан в първия осминафинален сблъсък между двата тима на "Джузепе Меаца". "Дюшекчиите" се наложиха с 1:0 с попадение на голмайстора си Диего Коща в 83-ата минута. Домакините обаче могат много да съжаляват, че не постигнаха по-добър резултат, тъй като създадоха доста голови възможности, а удариха и две греди. Шансът обаче не бе на тяхна страна тази вечер и те ще трябва да търсят обрат в реванша в Мадрид.

Милан бе пълен господар на терена през първото полувреме. "Росонерите" създадоха повечето интересни ситуации в тази част, но малшансът им попречи да стигнат до откриване на резултата.

Първо в 10-ата минута Марио Балотели стреля от фаул, но покрай вратата. След това в 14-ата минута Кака отрави далечен изстрел, като гредата помогна на гостите, за да не се стигне до гол. Четири минути по-късно Андреа Поли стреля с глава от близо и след намеса на Тибо Куртоа отново топката се отби от гредата, но не пожела да влезе във вратата.

Едва в 24-ата минута Атлетико (Мадрид) стигна до първата си голова възможност в мача, като Раул Гарсия отправи удар с глава, но прекалено лек и в ръцете на Криситан Абиати. Две минути по-късно пък домакините бяха принудени да направят принудителна смяна като Матия Де Шильо получи контузия след остро влизане в гръб от страна на Инсуа. Така на негово място се появи Иняцио Абате.

Милан продължи да контролира събитията на терена и в 30-ата минута Балотели върна с пета за Кака в наказателното поле, който стреля на сантиметри над напречната греда. В 35-ата минута гостите стигнаха до втората си по-интересна атака като остро центриране по земя се наложи да бъде изчистено от Абате, който прати топката доста коварно до гредата на собствената си врата. В 43-ата минута обаче "росонерите" създадоха поредната си голова опасност като Балотели отправи диагонален удар, който профуча покрай вратата.

Второто полувреме започна малко по-добре за Атлетико и тимът създаде две интересни възможности в началото. Първо в 48-ата минута Раул Гарсия пробва далечен, но доста неточен удар. След това в 51-ата минута топката бе центрирана за Диего Коща, който опита задна ножица, но без особен успех. Милан пък отговори с два далечни удара първо на Адел Таарабт, а след това на Кака, но и двата преминаха покрай вратата.

С течение на мача и двата тима започнаха да грешат по-често и така интересните ситуации намаляха. Все пак в 65-ата минута Майкъл Есиен стреля опасно с глава след центриране от корнер, но покрай вратата. Атлетико пък отговори с опасен изстрел на Раул Гарсия в 74-ата минута, който затрудни Абиати, но стражът все пак успя да укроти топката. В 78-ата минута Гарсия имаше нов шанс да засече остър пас в пеналта, но отново не отигра добре положението и прати кълбото високо над вратата.

В 83-ата минута обаче гостите се възползваха от сериозна грешка в отбраната на домакините и стигнаха до гол. След центриране от корнер Иняцио Абате не успя да изчисти топката и тя стигна до Диего Коща, който от близо с глава простреля вратата за 0:1.

До края Милан опита да стигне поне до равенството и Адил Рами имаше добра възможност от фаул, но ударът му профуча покрай вратата.

В крайна сметка Атлетико ударжа крехката си преднина и ще се чувства комфортно преди реванша на свой терен.