Реал Сосиедад се върна в голямата игра (видео)

С гол на Карлос Вела в 10-ата минута Реал Сосиедад спечели тежкото гостуване на Малага с 1:0 и отново се включи в битката за 4-ото място в Примера. Тимът на Хагоба Арасате взе само точка от предишните си два мача, но с днешните три настигна Виляреал, който зема 5-а позиция, и се доближи до регионалния си съперник Атлетик Билбао.

В големи периоди срещата на "Ла Росаледа" беше равностойна, но гостите взеха ранен аванс и го удържаха до края, въпреки няколкото открили се ситуация пред резервата на Малага Роке Санта Крус.

Попадението на Вела стана след чудесен пас на Хосе Анхел и прецизен удар с левия крак. До почивката домакините не можаха да отговорят подобаващо, но през вторите 45 минути доминираха и заслужаваха да стигнат поне до равенство. Санта Крус раздвижи атаките на тима, но пропусна две стопроцентови положения. При една от контрите на Сосиедад Антоан Гризман се откъсна, но изстрелът му пренина високо над вратата.

Загубата остави Малага на 17-о място в класирането, с три точки над зоната на изпадащите.