"Тигрите" издрапаха до преиграване срещу Брайтън

Късен гол на Яник Сагбо спаси елитния Хъл Сити от отпадане в 5-ия кръг на турнира за Купата на Англия. Отборът на Стийв Брус завърши 1:1 при гостуването си на втородивизионния Брайтън и си осигури преиграване на своя "Кей Си Стейдиъм". Точен за Брайтън беше Леонардо Улоа в 30-ата минута, но финалният натиск на Хъл доведе до изравнителното попадение на Сагбо 5 минути преди края.

Домакините играха по-напористо в началото на двубоя, но първото добро положение се откри пред Сагбо, който се размина с гола след перфектно центриране на Ахмед Елмохамамеди. Брайтън поведе след хубава комбинация между Уил Бъкли и Улоа. Последният се озова на стрелкова позиция и хладнокръвно прати топката във вратата, пазена от Алън Макгрегър.

Хъл можеше да изравни веднага, но гредата за автори път помогна на домакините след удара с глава на Къртис Дейвис.

През второто полувреме "тигрите" вдигнаха оборотите и логично се добраха до попадение, но това стана чак в 85-ата минута, когато Соне Алуко намери Сагбо и той от няколко метра не сбърка.

Победителят от двойката Брайтън - Хъл ще срещне на 1/4-финалите Съндърланд.

БРАЙТЪН - ХЪЛ СИТИ 1:1 (1:0)