Звездното дуо на Торино разкъса Верона (видео)

Отборът на Торино се върна към победите и излезе на 7-о място в класирането на Серия "А". "Биковете" съкрушиха с 3:1 като гост Верона и се изравниха по точки с тима на Николай Михайлов. Лука Тони откри от дузпа за домакините, но само за три минути след почивката звездите на Торо Чиро Имобиле и Алесио Черчи обърнаха резултата, а малко по-късно Омар Ел Кадури сложи точка на спора.

Голът на Имобиле бе негов 13-и от началото на сезона. Толкова има и Карлос Тевес от Ювентус, а лидерът в подреждането при стрелците Джузепе Роси има 14 гола.

Домакините започнаха силно, но в 15-ата минута реферът Джалука Роки подмина нарушение на Фабрицио Качаторе срещу Ел Кадури в наказателното поле. В средата на полувремето Емилиано Морети пропусна да изведе Торино напред, за да се стигне до 36-ата минута и отсъдената дузпа в полза на Верона. Виновникът в бяло беше Чезаре Бово, който задържа съперник след остро центриране от корнер и този път Роки посочи бялата точка. Лука Тони беше безкомпромисен и даде аванс на домакините.

През второто полувреме тимът на Торино беше преобразен и бързо успя да наложи волята си. В 50-ата минута Имобиле изравни от спорно положение за засада, а в 53-ата Черчи с красив удар за втори път простреля Рафаел.

Футболистите на Верона така и не успяха да се окопитят. В 61-ата минута Ел Кадури покачи на 3:1 и до голяма степен реши мача в полза на Торино. До края най-чистото положение се откри пред Тони, но ветеранът от чиста позиция стреля в аут.