Христо Златанов с 22 точки, Лука Ветори с 33 точки! Пиаченца удари Кунео с 3:2 (СНИМКИ)

Българинът с италиански паспорт Христо Златанов заби 22 точки (1 ас, 3 блока, 50% ефективност в така, 14% перфектно и 42% позитивно посрещане), а неговият клуб Копра Елиор (Пиаченца) удари като гост Бре Банка Ланути в Кунео с 3:2 (30:28, 27:29, 22:25, 25:23, 15:10) в дербито на 17-ия кръг в италианската Серия А1, което се игра пред 3100 зрители в "Пала Банка".

Италианският национал Лука Ветори стана най-резултатен в мача с 33 точки (2 аса, 2 блока, 64% ефективност в атака), което е личен рекорд за него през този сезон. Робертланди Симон, Самуеле Папи и Алесандро Фей добавиха по още 11 точки за успеха на Копра.

Олег Антонов бе най-резултатен за Кунео с 20 точки (2 аса, 3 блока), а Габриеле Маруоти добави още 18 точки. Емануел Кохут се отчете със 17 точки.

В началото домакините от Кунео направиха преднина, след като затрудняваха в посрещане капитана на Копра Христо Златанов. След това обаче Копра се върна в гейма след страхотна игра на кубинския център Роберланди Симон, който със сервиса си сериозно заплашваше съперниците си. В края на първия гейм кубинският разпределител на домакините Хавиер Гонсалес получи контузия в прасеца, като първоначално остана на терена, но след това се наложи да бъде сменен от Мануел косчионе, който остана на игрището да края на мача. Това създаде известна суматоха, защото играчът остана на скамейката, а не при останалите резерви, както трябва да е по правилник. Геймът се превърна в трилър, в който гостите показаха повече характер и в крайна сметка триумфираха след 30:28 след 39 минути.

Втората част проточи още повече - 44 мин. Причината е, че при 28:27 последва почти 10 минути пауза заради технически проблем с електронния протокол. След подновяването на играта Олег Антонов заби ас за 29:27, което доведе до 1:1 гейма. А преди техническото прекъсване Копра имаше два геймбола, които не успя да реализира.

Домакините от Кунео заиграха още по-силно и в третата част, която спечелиха с 25:22 и поведоха с 2:1 гейма.

След това Христо Златанов и Лука Ветори се разиграха и Пиаченца спечели 4-ата част с 25:23 и тайбрека с 15:10.

Пиаченца остава на второ място с 39 точки, на 5 точки зад лидера Мачерата, но с мач по-малко. Кунео заема 5-а позиция с 25 точки.

БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) - КОПРА ЕЛИОР (ПИАЧЕНЦА) 2:3 (28:30, 29:27, 25:22, 23:25, 10:15)
КУНЕО: Олег Антонов 20, Хавиер Гонсалес 2, Алберто Казадей 10, Еманеул Кохут 17, Джорджо Де Тони 8, Габриеле Маруоти 18 - Даниел Де Пандис-либеро (Йерун Раувердинк 2, Андреа Маркизио-либеро, Аимоне Алети, Мануел Косчионе 6, Антонен Рузие 3)
Старши-треньор: Роберто Пиаца
ПИАЧЕНЦА: Алесандро Фей 11, Денис Калиберда  4, Робертланди Симон 11, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 22, Лука Ветори 33, Лучано Де Чеко 4 - Давиде Мара-либеро (Кевин Льо Ру, Самуеле Папи 11, Лоренцо Смирели-либеро, Лука Тенкати)
Старши-треньор: Лука Монти.