В Ливърпул бесни заради подминатата втора дузпа (видео)

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс е възмутен от факта, че отборът му не получи втора дузпа по време на вчерашния двубой с Арсенал от 1/8-финалите за Купата на Англия. Мърсисайдци отстъпиха с 1:2 и отпаднаха от надпреварата. В 65-ата минута се стигна до крайно дискусионна ситуация, при която Алекс Окслейд-Чембърлейн влезе в единоборство с Луис Суарес, в резултат на което уругваецът падна на земята. Съдията Хауърд Уеб прецени, че всичко е по правилата и не спря играта. Само пет минути по-рано реферът вече бе отстъдил един наказателен удар в полза на гостите.

"Тази дузпа беше по-чиста от първата, ядосваше се Брендън Роджърс. - Мисля, че решението беше доста лесно за арбитъра. Луис играе с топката, тръгва да минава покрай Окслейд-Чембърлейн и това изглежда очевидно нарушение. Странно решение."

Мениджърът на "топчиите" Арсен Венгер пък е раздвоен. "Видях ситуацията, но ще трябва пак да я изгледам. Може би имаше дузпа, може би нямаше", коментира френският специалист.