Ливорно надви Каляри в нервен мач с три червени картона (видео)

Отборът на Каляри загуби с 1:2 като домакин от Ливорно в напрегнат мач от 24-ия кръг на италианската Серия "А", който освен с трите попадения ще се запомни и с три червени картона. Гостите от Ливорно завършиха двубоя с 9 души, след като в 90-ата минута халфът Марко Бенаси получи директен червен картон, а четири минути по-рано защитникът Федерико Чекерини бе изгонен за втори жълт картон. Още преди това, в 72-ата минута, опитният халф на Каляри Даниеле Конти също получи директен червен картон.

Гостите поведоха в резултата в 44-ата минута с гол на защитника Емерсон, а в 54-ата бразилската звезда на тима Паулиньо бе точен за 0:2 от дузпа. Нене намали аванса на Ливорно с попадение в 64-ата минута, но тимът от Сардиния не успя да се пребори поне за точка и заема 15-о място в класирането с 24 точки. Ливорно пък се измъкна от зоната на изпадащите и вече е 17-и с 20 точки.