Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Трагичен мач за Лацио преди сблъсъка с Лудогорец (видео)

Броени дни преди първия сблъсък с Лудогорец в Лига Европа Лацио изигра изключително слаб мач и загуби с 1:3 при гостуването си на последния преди този кръг Катаня. Голове в началото на двете полувремена на Мариано Иско (1') и Николас Споли (48'), както и попадение на Джино Перуци (58') нанесоха първото поражение на "орлите" в Серия "А" под ръководството на новия треньор Едоардо Рея. Капитанът Стефано Маури (45') пък се разписа почетно за тима от столицата. Така "небесносините" вече са на 7 точки от място в евротурнирите.

Днес Рея продължи с експериментите и заложи на нова постройка в сравнение с използваните в последно време 3-4-3 и 4-3-3. Този път "орлите" играха в схема 4-2-3-1 с Мирослав Клозе на върха на атаката. Зад него място зае Маури, чието наказание за участие в манипулиране на срещи изтече.

През миналия сезон Лацио загуби катастрофално в Катаня с 0:4 и историята долу-горе се повтори. Че и сега тимът ще има сериозни проблеми, стана ясно много бързо. Не беше изтекла и първата минута, когато на Ертит Бериша му се наложи да вади топката от мрежата, след като Мариано Иско беше точен за 1:0. Малко след това вратарят на гостите извади чист гол, а попадението на Кеко правилно беше отменено заради засада.

Опитите на столичани да направят нещо смислено завършваха с далечни изстрели, основно на Антонио Кандрева. Италианският национал, който е барометър за представянето на отбора, беше бледа сянка на себе си. Освен това контузия извади от игра Лукас Биля, който в последно време е най-стабилният в изявите си.

Все пак Лацио успя да изравни точно преди почивката, след като Маури с глава засече отлично подаване на Абдулай Конко.

Второто полувреме започна като първото - с бързо попадение на Катаня. В 48-ата минута централният бранител Николас Споли се възползва от поредната хаотична намеса на Андре Диас и заби топката под гредата за 2:1. Десет минути след това десният бек Перуци се включи в атака и на празна врата направи 3:1.

Още тук римляните развяха бялото знаме и показаха, че нямат никаква идея за това как да се върнат в мача. Рея вкара втори централен нападател в лицето на Браян Перея и още едно крило - Балде Кейта, но и това не промени нищо.

Почти сигурно идния четвъртък срещу Лудогорец Лацио ще излезе с доста промени в състава си. Приоритет на отбора е класиране за Лига Европа чрез първенството, което ще даде шанс на резервните футболисти да покажат какво могат. Битката между българския шампион и "орлите" запова в 22,05 часа.