Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Литекс вкара четири на Етър

Литекс разгроми Етър с 4:0 в предпоследната си контрола преди подновяването на първенството. Пред около 400 зрители на тренировъчния терен в Ловеч хеттрик за "оранжените" отбеляза колумбиецът Джордан.

Преди да открият головата си сметка домакините създадоха две добри положения за гол, а стражът на Литекс Орлинов спаси удар от пряк свободен удар. В 39-та минута Джордан беше изведен от Джазула в наказателното поле и се разписа за 1:0. Четири минути след началото на второто полувреме отново след асистенция на Джазула колумбиецът Джордан в типичния си стил се завъртя и покачи на 2:0.

Колумбиецът оформи своя хеттрик в 64-та минута след бърза ловешка атака с едно докосване и извеждащо подаване на Руменов. Крайното 4:0 оформи Юрген Джазула пет минути по-късно. Албанецът беше намерен в наказателното поле след флангова атака и подаване на Ваюши. Армандо Ваюши обаче игра само 20 минути, след като влезе на почивката и напусна принудително заради контузия.

Старши треньорът Златомир Загорчич има проблеми и с вратарския пост, тъй като реално в момента има на разположение само младока Марин Орлинов.

Титулярният вратар Евгени Александров е с лекарска забрана за няколко дни, но ще бъде на линия за мача с Берое в неделя за първенство на 23 феврури. А Илко Пиргов е само на две седмици тренировки след възстановяване от контузия. Утре Литекс ще изиграе последната си проверка от 14,30 срещу Дунав /Русе/ в Ловеч.