Байерн вкара 4 на ходом и вече мисли за Арсенал (видео)

Байерн (Мюнхен) разгроми Фрайбург с 4:0 в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата и си отмъсти на тима на Кристиан Щрайх, който през есента измъкна равенство срещу баварците с гол в последната минута. Данте откри в 19-ата минута след чудесно центриране на Диего Контенто, а до почивката два гола отбеляза Джердан Шакири. Крайният резултат бе оформен от Клаудио Писаро в 88-ата минута.

Наставникът на домакините Джосеп Гуардиола даде почивка на част от титулярите, които играха при победата с 5:0 над Хамбургер ШФ за Купата на Германия през седмицата. Атаката водеше Писаро, а шанс получиха още Шакири и Хавиер Мартинес, който партнираше на Данте в центъра на защитата. Ляв бек пък беше Контенто, който зае мястото на Дейвид Алаба.

За Фрайбург в предни позиции започна Адмир Мехмеди, а по крилата му помагаха Феликс Клаус и Жонатан Шмид. Гостите бяха напълно безпомощни на "Алианц Арена" и само веднъж застрашиха Мануел Нойер, но резервата Себастиан Керк пропусна очи в очи с германския национал.

Байерн притисна съперника от самото начало, но продължителните разигравания на футболистите в червено не водеха до голови опасности пред вратата на Бауман. Фрайбург дори имаше шанс да поведе при една от редките си атаки, но изстрел на Матиас Гинтер беше избит в корнер.

В средата на полувремето домакинският натиск се засили и Данте изведе баварците напред с втория си гол за сезона. Контенто центрира прецизно, а Данте с глава отклони топката в мрежата на Фрайбург. Малко по-късно Ариен Робен подаде на Рафиня, но неговият мощен шут премина покрай вратата. В 34-ата минута Писаро намери Шакири, той напредна в наказателното поле и от малък ъгъл покачи на 2:0.

До края на полувремето Байерн се забавляваше на терена, а Робен пропусна да завърши с гол брилянтна самостоятелна акция, при която мина като на слалом между няколко бранители в бяло, но с по-слабия си десен крак прати топката над вратата. В 42-ата минута Тони Кроос проби отляво и намери непокрития Шакири, който без забавяне направи преднината на баварците класическа.

През второто полувреме единственият въпрос беше дали баварците ще продължат да бележат голове, или ще спестят сили за 1/8-финала в Шампионската лига срещу Арсенал. Робен имаше чудесна възможност да вкара един от малкото си голове с глава, но от удобна позиция стреля в аут. Томас Мюлер също се отчете с пропуск, а Шакири не успя да запише хеттрик, преди да бъде заменен от Бастиан Швайнщайгер. Капитанът Филип Лаам също беше заменен, а вместо него в игра се появи Марио Гьотце.

С напредването на времето домакините съвсем намалиха оборотите, но въпреки това създадоха няколко положения, пропиляни от Писаро, Гьотце и Хави Мартинес. Испанецът се озова сам срещу вратаря на гостите, но направи по-трудното и не уцели вратата. Все пак, в 88-ата минута Писаро получи отплата за усилията си през целия мач и с плътен удар по земята фиксира крайното 4:0.

В крайна сметка тимът на Гуардиола постигна резонна победа и има аванс от 16 точки пред Байер (Леверкузен), който тази вечер приема Шалке 04 в дербито на кръга. Фрайбург пък се намира точно над зоната на изпадащите, но утре може да бъде изместен от Нюрнберг.