Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

"Българският" Динамо обърна Уралочка с 3:2, но отпадна от Купата на CEV

Женският волейболен отбор на Динамо Ромпрест (Букурещ), където играят българските националки Цветелина Заркова и Мария Каракашева и разпределителката Диана Ненова, отпадна втория по сила европейски клубен турнир за жени - за Купата на CEV.

Волейболистките на Динамо обърнаха и надиграха много трудно у дома руския Уралочка-НТМК (Екатеринбург) с 3:2 (25:20, 24:26, 22:25, 25:21, 15:13) в мач-реванш от т.нар. "Чалъндж" кръг. Въпреки победата след загубата с 0:3 в първата среща Цвети Заркова и компания отпаднаха от по-нататъшно участие в надпреварата. Момичетата на легендарния треньор Николай Карпол пък се класираха за полуфиналите, където ще срещнат германския Дрезднер СК (Дрезден), който отстрани украинския Химик (Южний) след "златен" гейм.

За разлика от първия двубой в този румънският тим бе в пълния си състав, като трите българки започнаха титулярки. Мария Каракашева завърши с 12 точки (3 блока, 29% ефективност в атака, 75% позитивно и 67% перфектно посрещане), а Цвети Заркова приключи с 6 точки (1 блок, 1 ас и 33% ефективност в атака). Диана Ненова, която бе сменена в третия гейм, се отчете с 4 точки (3 блока). Най-полезна за тима на Динамо отново стана Йоана Мария Бачу с 21 точки (2 блока и 51% ефективност в атака) за победата. За гостите от Уралочка Ирина Заряжко реализира 21 точки (3 блока, 3 аса и 56% ефективност в атака), а Виктория Чаплина (5 блока!!!, 3 аса, 50% ефективност в атака, 85% позитивно и 85% перфектно посрещане) и влязлата като резерва Валерия Сафонова (3 блока и 78% ефективност в атака) добавиха по 17 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.