Белогорие отнесе Тренто с 3:0 в Италия и ще играе на Final 4 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Първенецът на Италия Диатек (Тренто) отпадна от Шампионската лига, след като допусна нова загуба от шампиона на Русия Белогорие (Белгород) с 0:3 (15:25, 20:25, 22:25) в срещата-реванш от плейоф 6, която се игра пред 1357 зрители в "Пала Тренто".

Това бе втора загуба за възпитаниците на Роберто Серниоти от Белогорие, след като преди седмица в Белгород паднаха отново с 0:3.

Двубоят за домакините бе изключително труден, след като те не можеха да разчитат на двамата си диагонали - Цветан Соколов и Давид Сабо, които претърпяха контузии. Освен това заради по-лека травма в мача не игра и капитанът Емануеле Бирарели. Основният разпределител - американецът Доналд Съксо също остана резерва, заради здравословни проблеми и влезе в игра за съвсем малко като резерва.

На овакантения пост на диагонал на разпределителя започна португалецът Алешандре Ферейра, който направи скромните 6 точки (38% ефективност в атака) за два гейма и бе сменен от 21-годишния Габриеле Нели, който се отчете с 4 точки. Филипо Ланца бе най-резултатен за Тренто със скромните 9 точки.

Гостите от Белогорие имаха сериозно превъзходство в целия мач и лесно стигнаха до успеха за 74 минути. Германският диагонал Георг Гроцер се отчете с 12 точки (2 аса, 2 блока, 47% ефективност в атака), само за два гейма игра. Дмитрий Мусерский добави още 11 точки (1 ас, 83% ефективност в атака), а резервата Максим Жигалов записа 9 точки (1 ас, 67% ефективност в атака) за гейм и половина игра.

Така Белогорие се класира за участие на турнира Final 4 в Анкара, където на полуфинал ще срещне сънародниците си от Зенит (Казан).

ДИАТЕК, ТРЕНТО (ИТАЛИЯ) - БЕЛОГОРИЕ, БЕЛГОРОД (РУСИЯ)0:3 (15:25, 20:25, 22:25)

ТРЕНТО: Джакомо Синтини, Себастиан Соле 4, Алешандре Ферейра 6, Филипо Ланца 9, Микеле Федрици 3, Матео Бургщалер 1 - Масимо Колачи-либеро (Доналд Съксо, Антонио Де Паола 2, Габриеле Нели 4)
Старши-треньор: Роберто Серниоти
БЕЛОГОРИЕ: Александър Богомолов 7, Максим Пантелеймоненко 6, Сергей Тетюхин 3, Георг Гроцер 12, Дмитрий Мусерский 11, Драган Травица 4 - Роман Брагин-либеро (Александър Косарев, Руслан Ханипов 1, Дмитрий Илиний 4, Сергей Багрей 1, Максим Жигалов 9)
Старши-треньор: Генадий Шипулин.

ГАЛЕРИЯ от мача ТРЕНТО - БЕЛОГОРИЕ 0:3 - ТУК!!!