Квитова се измъчи срещу Винъс в Доха, Иванович и Вожняцки отпаднаха

Чешката тенисистка Петра Квитова постигна много трудна победа срещу бившата номер едно в света Винъс Уилямс (САЩ) във втория кръг на силния турнир в Доха с награден фонд 2,4 млн. долара. Шестата в ранглистата на WTA се нуждаеше от 2 часа и 32 минути, за да се наложи с 6:2, 2:6, 7:6(7) и да се класира за 1/8-финалите на надпреварата. Двете тенисистки си размениха по един сет, а в третата решителна част американката поведе с 4:1 и дори имаше нова възможност за пробив за 5:1, но не успя да я реализира. Квитова обаче успя да навакса изоставането и спечели четири поредни гейма. Тя сервира за спечелване на мача, но по-голямата от сестрите Уилямс се възползва от грешките й и изравни. Стигна се до тайбрек, в който Винъс пропусна мачбол, а нервите на чехкинята се оказаха по-стабилни и при 8:7 тя успя да спечели следващата точка и да сложи край на срещата.

Шампионката от Australian Open На Ли (Китай) също се класира за третия кръг. Тя спечели първия си мач след титлата в Мелбърн срещу Магдалена Рибарикова (Словакия) с 6:1, 5:7, 6:2. Напред продължават още поставените Анжелик Кербер (Германия), Агниешка Радванска (Полша), Сара Ерани (Италия), Симона Халеп (Румъния) и Йелена Янкович (Сърбия). Бившите номер едно в света Ана Иванович и Каролин Вожняцки претърпяха поражения и отпаднаха от турнира. Сръбкинята загуби от Клара Закопалова (Чехия) с 6:4, 1:6, 3:6, а датчанката - от Янина Викмайер (Белгия) с 4:6, 5:7.