Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Здравков разочарован от младите (видео)

Наставникът Антони Здравков коментира четвъртата поредна среща без победа за “сините” в Кипър. Както е известно, днес столичани направиха 1:1 с литовския шампион Жалгирис, въпреки че водеха с 1:0 до 81-ата минута. Специалистът сподели и за другите неща, случващи се в отбора, както и мнението си за новото попълнение на тима Рафаел Бастос.

“Не победихме, защото след отбелязването за 1:0 имахме две чисти ситуации да затворим мача, но не ги реализирахме. Това е един от проблемите ни, затварянето на мача. Допуснахме гол, въпреки че бяхме с числен превес в наказателното поле. Потърсихме втори гол и след това, но не успяхме. Проблемът дойде и след смените. Мен лично малко ме изненадаха и Ради Цонев, и Боби Цонев, и Мисяк, които влязоха доста неубедително, малко притеснени. Оттам загубихме и инициативата. До 65-70 минута държахме мача в свои ръце. Но тези мачове са много полезни за младите, защото утре ще се наложи да влязат в някой шампионатен мач.

Контузията на Огнянов ще създаде голям проблем. Днес имаше шест промени от мача с Виктория (Пилзен), но като цяло съставът е на 90% изяснен за първенството. 13-14 ще са основните футболисти. Срещу Урал ще пуснем тези, които мислим за титуляри.

Бастос пристига утре. Много класен играч, но първо да мине прегледите да видим в какво състояние ще дойде и кога ще можем да го използваме. Той е футболист, който ще внесе необходимата промяна. Може да играе зад нападателите и отляво, но според мен няма да го губя, пращайки го на лявото крило. Вярно е, че след тежката контузия на Огнянов се отвори голяма дупка в лявата зона.

За съжаление Антон трябваше да лети за Виена, но не го качи ли на самолета, тъй като авиокомпанията на въпросния полет искала предизвестие за това, че е в гипс, за да му гарантира специално място. Тази вечер тези документи трябва да се оправят и утре, да се надяваме, да замине за Австрия, където да бъде опериран.

Аймен Белаид е по-добре, но едва днес направи първа тренировка с топка и нямаше как да рискуваме с неговото пускане днес. Ще се появи на терена с Урал. Цветан Генков е по-добре след тежкия грип, който изкара и днес игра първи мач, но бе нормално и се вижда, че му бе трудно и се задъхваше. Днес някои играчи, като Валери Божинов, Ларсен Туре и Орлин Старокин не взеха участие заради леко претоварване, но няма нищо сериозно”, коментира Здравков.