Фиорентина е първият финалист за Купата на Италия

Фиорентина стана първият финалист в турнира за Купата на Италия. Тази вечер "виолетовите" стигнаха до победата с 2:0 в реванша от 1/2-финала срещу Удинезе и с общ резултат 3:2 си осигуриха участие във финалния сблъсък. Головете за успеха на домакините на "Артемио Франки" бяха дело на Мануел Паскуал в 14-ата и Хуан Куадрадо в 61-ата минута.

Срещата започна отлично за Фиорентина и още в 14-ата минута Хоакин Санчес свали с глава за Мануел Паскуал в наказателното поле, като той от воле заби топката в мрежата за 1:0. След това обаче Удинезе бе по-добрият тим в следващите минути и Антонио Ди Натале на няколко пъти бе близо до гола. Първо в 28-ата минута негов удар профуча до гредата. В 30-ата отново той стреля опасно и Нето се отличи с великолепно спасяване. В 35-ата минута ветеранът имаше нова отлична възможност, но от близо с глава стреля в гредата.

В началото на втората част обаче Фиорентина се събуди и още в 46-ата минута изстрел на Хоакин от близо бе спасен с вещина от вратаря. В 61-ата минута домакините удвоиха преднината си с удивителен гол на Хуан Куадрадо. Той получи по крилото от Давид Писаро, напредна и вместо да потърси центриране отправи истинска бомба, която се заби под напречнана греда - 2:0.

В края пък страстите на терена се нажежиха и Емануел Баду от гостите видя червения картон, за неспортсменско поведение от резервната скамейка, а малко по-късно и Маурицио Домици бе изгонен от игра.

В крайна сметка Фиорентина спечели мача и е първият финалист в турнира, като очаква на финала победителя от сблъсъка между Наполи и Рома утре.