Берое с първа победа в Турция след разгром над китайци

Берое разгроми Ханчжоу с 5:1 и записа първа победа в контролите в Алания. В третата си проверка в турския курорт старозагорци имаха превъзходство срещу 12-ия в китайската Суперлига, в чийто състав играха по-млади футболисти и резерви.

В 5-ата минута След добър пробив Станислав Костов намери в чиста позиция Венцислав Христов в дясно в наказателното поле, но нападателят не успя да преодолее вратаря Гу Цао.

След четвърт час игра след центриране в пеналта Андонов свали с глава към Владимир Зафиров, който стреля към вратата, но Хайцин Цао изби пред голлинията. В 23-ата минута българите заслужено поведоха. Салим Керкар напредна през центъра и пусна пас в дясно пред наказателното поле към Венцислав Христов, който с едно докосване продължи за Георги Андонов на ъгъла на пеналта. Капитанът на Берое стреля по диагонала и прати топката в мрежата.

Китайците изравниха в 29-ата минута след грешка в отбраната на Берое. Дун У пресече опит за пас на Зафиров и изведе в наказателното поле Ван Цао Лун, който с удар по диагонала направи 1:1.

В 38-ата минута старозагорци възстановиха аванса си. новото попълнение Стефан Спировски вкара хубав гол с удар от 25 метра в горния ляв ъгъл на Гу Цао.

След почивката Берое продължа да доминира. В 57-ата минута Станислав Костов направи 3:1, след като засече подаване на резервата Атанас Зехиров от дясно. Десет минути по-късно друга резерва Мартин Райнов вкара хубав гол от фаул от 25 метра, а минута преди края Станислав Костов беше изведен от Райнов в чиста позиция в дясно в наказателното поле и пусна топката край вратаря в далечния ъгъл за финалното 5:1.

Берое - Ханчжоу (Китай) - 5:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Георги Андонов (23), 1:1 Ван Цао Лун (29), 2:1 Стефан Спировски (38), 3:1 Станислав Костов (57), 4:1 Мартин Райнов (67), 5:1 Станислав Костов (89)

Съставът на Берое: Макенджиев (74-Михайлов), Пенев (64-Райнов), Стойчев, Зафиров (64-Дишлиев), Мунин (55-Динков), Спировски (55-Георги Костадинов), Джоман (55-Зехиров), Керкар (69-Амеди), Андонов (64-Самир Аясс), Костов, Христов (64-Чипев)