Интер се върна към победите в дебюта на Ернанес

Отборът на Интер се върна на победния път в Серия "А" след като надигра макар и само с 1:0 тима на Сасуоло в среща от 23-ия кръг. Единственият гол в срещата отбеляза Валтер Самуел в 48-ата минута, а за него асистира новото попълнение Ернанес, който записа своя дебют тази вечер. С този успех "нерадзурите" сложиха край на серията си от 5 мача без победа в актива си, докато съперникът им е в серия от 4 поредни поражения в първенството.

Срещата започна сравнително равностойно, като дори в началото гостите изглеждаха по-опасният тим. Постепенно обаче Интер взе нещата в свои ръце и в 16-ата минута създаде първата реална голова опасност като Фреди Гуарин стреля от далеч, но вратарят успя да отрази удара му. Три минути по-късно защитник изчисти лошо и подари топката на Ернанес, който веднага стреля, но над вратата.

Играчите на Сасуоло обаче отговориха с две хубави положения пред Самир Ханданович. Първо в 24-ата минута Лоренцо Ариаудо стреля с глава над вратата. В 32-ата минута пък Доменико Берарди отправи опасен удар от фаул и затрудни стража на домакините, който все пак спаси.

В края на полувремето Интер организира натиск и в 41-ата минута Родриго Паласио напредна до аутлинията и върна топката за нахлуващия на скорост Диего Милито, който обаче стреля във вратаря. В 41-ата минута пък Юто Нагатомо отправи изстрел с глава, но прекалено слаб, за да донесе опасност. Най-доброто положение за "нерадзурите" обаче дойде минута по-късно, когато отново Паласио изведе Милито абсолютно сам в наказателното поле, но аржентинецът се забави с обработването на топката и в крайна сметка стреля право в ръцете на вратаря.

Превъзходството на Интер все пак бе материализирано в началото на втората част. Тогава при едно центриране от корнер Валтер Самуел бе оставен непокрит и с глава заби топката в мрежата за 1:0- След това в 63-ата минута Джонатан отправи изстрел от воле от дистанция, но покрай вратата. В 65-ата минута пък Диего Милито стигна до поредната си добра възможност в наказателното поле, но от близо стреля в ръцете на вратаря.

В 70-ата минута и Ернанес можеше да се разпише, като получи отличен пас на скорост от Паласио, но отново Джанлука Пеголо показа блестящ рефлекс и спаси удара му. След това домакините създадоха още няколко интересни ситуации в мача, особено в добавеното време, когато Пеголо отново спаси удари на Гуарин и Ботиа, но до нов гол така и не се стигна.

В крайна кметка Интер взе важни три точки и вече има 36 в актива си и излезе на 5-ото място в класирането. Сасуоло пък остава в зоната на изпадащите на предпоследното 19-то място със 17 точки.