Елче без Гари Родригес изпусна аванс от два гола (видео)

Отборите на Валядолид и Елче направиха 2:2 в битка за оцеляване от 23-ия кръг на Ла Лига, играна на "Хосе Сорийя" в Кастийя и Леон. Гостите от Валенсиана поведоха с попадения на Феран Короминас (34) и Ману дел Морал (66). Резервата Умберто Осорио се превърна в герой за домакините с голове в 71-ата и 78-ата минути. Бившият играч на Левски Гари Родригес отново не беше в групата на Елче.

В седмата минута Серхио Пелегрин открадна топката от Даниел Ларсон, но отблизо пропусна. В 21-ата Алваро Рубио шутира извън целта от изгодна позиция. В 34-ата гостите от "Мартинес Валеро" откриха резултата. Защитата на домакините не успя да изчисти центриране отдясно на Кристиан Сапунару и Кристиан Ерера прати кълбото в мрежата.

В 49-ата минута гол на "бяло-виолетовите" правилно не беше зачетен след засада на Алберто Манучо. В 56-ата вратарят на гостите Тоньо се намеси след изстрел на Антонио Рукавина. В 66-ата валенсианци удариха за втори път своя съперник. Хавиер Маркес центрира от корнер, топката падна в краката на Ману дел Морал и лявото крило оплете топката за 0:2.

В 71-ата влезлият преди две минути Умберто Осорио вкара прекрасно попадение за домакините. "Седмицата" прати топката над Тоньо след добра асистенция на Манучо. В 73-ата Диего Мариньо се справи сам срещу Ману. Пет минути по-късно отново Осорио се разписа за 2:2, след като бранителите на Елче "проспаха" центриране от ъглов удар.

Валядолид остава 18-и. "Бяло-зелените" са с четири точки повече на 12-о място.

Снимка: Getty Images/Guliver