Юве поведе с 2:0, но изпусна победата (видео)

Италианският шампион Ювентус изпусна спечелени три точки при гостуването си на Верона. Двубоят в града на Ромео и Жулиета завърши 2:2, след като футболистите на Антонио Конте бяха повели в резултата с 2:0 още в самото начало. С голове на Лука Тони и резервата Хуанито обаче "джалоблу" стигна до равенството. По този начин Старата госпожа не успя да дръпне в класирането с 10 точки пред втория Рома. По същото време "вълците" врътнаха реми в градското дерби с Лацио.

Срещата започна вихрено за "бианконерите" и до 21-ата минута те вече имаха аванс от два гола. И двата пъти в прегръдките на колегите си бе Карлос Тевес. След почивката обаче домакините се хвърлиха на щурм и това даде резултат за голямо съжаление на Конте, момчетата му и всички тифози на Юве по света.

В 52-ата минута Лука Тони намери топката с глава и не остави шансове на капитана на националния тим на Италия Джанлуиджи Буфон - 1:2. Малко след това Джиджи показа световната си класа, спасявайки нов изстрел с глава на тарана на Верона. Изявата на стража бе определена от италианските коментатори като "изключителна".

Мачът отиваше към победа за "зебрите", когато в 90-ата минута Хуанито бе изпуснат от Анджело Огбона и с глава засече кълбото в мрежата на тръгналия напред Буфон. Това ядоса много легендарния вратар, а големият виновник за гола бе Огбона. Бившият бранител на Торино се появи на терена след почивката на мястото на контузилия се Джорджо Киелини. Малко преди изравнителния гол домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Стефан Лихтщайнер.

Изгубените три точки недалеч от балкона на къщата на Капулети костваха на шампионите преднина от 10 точки спрямо втория Рома. Сега разликата остана осем точки, а римляните са с мач по-малко.