И без Кристиано има шоу на "Бернабеу" (видео)

Отборът на Реал Мадрид спечели с 4:2 над Виляреал в атрактивна среща от 23-ия кръг на Ла Лига, играна пред 75 624 зрители на "Сантиаго Бернабеу". Попаденията за домакините отбелязаха завърналият се след травма Гарет Бейл (7), Карим Бензема (25 и 76), Хесе Родригес (64). За тима от "Ел Мадригал" се разписаха Марио Гаспар (43) и Джовани дос Сантос (69). Временно Мадрид се изкачи на върха заедно със съгражданите си от Атлетико Мадрид.

Без наказания Кристиано Роналдо триото в бялото нападение беше Гарет Бейл, Карим Бензема и Хесе Родригес. Карло Анчелоти отново заложи на 4-3-3, като Асиер Ияраменди смени уморения Чаби Алонсо. Марселино Гарсия Торал предпочете 4-4-2. В най-предни позиции бяха бързоногите Джовани дос Сантос и Жонатан Перейра.

Срещата започна с шут на Анхел ди Мария над гредата. Във втората минута съдията назначи несъществуваща засада на Джовани дос Сантос. В седмата домакините поведоха след грешка на Хауме Коста. Левият бек на "подводницата" подари топката на Бейл, уелсецът напредна и технично копна над Серхио Асенхо. Голът окрили бързоногото крило. В деветата номер "11" центрира превъзходно с външен фалц, но Бензема не се пребори във въздуха. Минута по-късно Бейл потърси френския нападател на дузпата, но той беше изпреварен.

В 18-ата Марсело Виейра беше сменен от Фабио Коентрао заради травма. В 20-ата Едуардо Рамос шутира от 23 метра, но Диего Лопес улови след плонж. В 25-ата Бейл направи поредния си пробив отдясно и сервира топката на крака на Бензема, който от малкото наказателно насочи в мрежата. В 27-ата Бейл шутира от 20 метра без подготовка, но намери ръцете на Асенхо.

В 30-ата Джио сбърка при последния пас и провали прекрасна възможност. В 37-ата Жонатан Перейра беше блокиран при пас отляво на Мой Гомес. В 43-ата минута Марио Гаспар вкара изключителен гол. Десният бек получи пас от Хави Акино от и с мощен изстрел от 15 метра намери далечни горен ъгъл. Така Реал Мадрид прекъсна дългата си серия от мачове без допуснат гол в Примера. В 44-ата Ди Мария шутира силно под гредата, но Асенхо беше на място.

На почивката Коентрао беше изваден заради контузия и на позицията ляв бек се появи трети човек - Алваро Арбелоа. В 55-ата Даниел Карвахал нахлу отдясно и предпочете изстрел, като топката облиза далечната греда. В 57-ата Хесе центрира остро, Бензема падна след побутване от бранител, но съдията не оцени ситуацията като дузпа.

В 64-ата новият любимец на мадридистите успяха да вкара разкошно попадение. Номер "20" получи пас от Ди Мария и много елегантно търкули покрай вратаря в стил Ариен Робен и неговия победен гол на "Уембли" през май. Едва пет минути по-късно интригата се завърна. Джио дос Сантос доказа отново, че е прекрасен изпълнител на преки свободни удари. Мексиканецът оплете топката в горния десен ъгъл след изстрел от 25 метра - 3:2. В 76-ата "лос бланкос" хванаха своя съперник на контраатака. Хесе комбинира с Бензема и "деветката" отбеляза четвърти гол след шут от 20 метра в долния десен ъгъл на Асенхо.

Бейл реализира деветия си гол в Примера. Хесе Родригес пък вкара в четвърти последователен мач и вече има седем попадения във всички турнири. Това пък беше 14-а поредна победа на "белите" на "Бернабеу". Следващата среща на Реал Мадрид е във вторник като гост на Атлетико Мадрид в мач реванш от 1/2-финалите за Купата на краля.

Снимки: Getty Images/Guliver