Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Малага загуби срамно от предпоследния (видео)

Отборът на Райо Валекано разби с 4:1 Малага в среща от 23-ия кръг на Примера дивисион. За мадридчани вкараха Яго Фалке (25 и 62), Анаиц Арбийя (27) и Хоакин Ларивей (45 - дузпа). Олександър Яковенко реализира за южняците в 72-ата минута в дебютната си среща за "бяло-сините".

Двубоят започна с интензивни десет минути и два шута по посока на двете врати. В 25-ата Яго Фалке вкара прекрасен гол за "пчеличките". Галиското крило финтира двама защитници и с шут в близката греда и мрежата зарадва "Вайекас". Стотина секунди по-късно десният бранител Анаиц Арбийя отбеляза с фронтален шут, отклонил се в крак и изненадал Вилфредо Кабайеро.

Андалуските гостите владееха повече топката, но получиха и трети гол до почивката. В 44-ата минута Серхио Санчес беше изгонен с втори жълт картон за дузпа срещу Хоакин Ларивей. От бялата точка потърпевшият реализира за класическа преднина.

След почивката гостите от "Ла Росаледа" търсеха окопитване. В 62-ата тимът на Пако Хемес наниза и четвърто попадение. Яго Фалке, който беше най-силният на терена, вкара втори красив гол. Номер "24" размина технично Маркос Анхелери и с фронтален шут матира Вилфредо Кабайеро.

Олександър Яковенко влезе след почивката и раздвижи играта на гостите от Коста дел Сол. В 68-ата за малко да се разпише с петичка. В 72-ата новото попъление реализира за 4:1 дебютния си гол. До края на двубоя тимът на Бернд Шустер игра по-настъпателно въпреки намаления сис състав.

Победата остави Райо на предпоследната позиция, но вече на две точки от спасителния бряг. Малага е само на четири точки пред мадридския тим.

Снимка: "Марка"