Новият голов звяр на Бундеслигата смачка и Хамбургер (видео)

Закъсалият Хамбургер ШФ понесе нов тежък удар, след като беше смачкан на свой терен от Херта (Берлин) с 3:0 в късния съботен мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Така бившият шампион на Европа остава под чертата и опасността от изпадане става все по-сериозна. Това е рекордна шеста поредна загуба за тима в първенството.

Отборът на Берт ван Марвийк не заслужава нито дума за представянето си днес, защото беше тотално засенчен от столичани. Тяхната звезда Адриан Рамос реализира две попадения (23',38'), подаде за първото на Сами Алагуи (15') и дори пропусна дузпа. По този начин колумбиецът, който се счита за сигурно попълнение на Борусия (Дортмунд) от лятото, си върна лидерската позиция в голмайсторската ранглиста, като отново е пред Роберт Левандовски и Марио Манджукич.

Още в 10-ата минута нападателят изпусна да открие с глава. Пет минути по-късно обаче съдията отсъди спорна дузпа за Херта, тъй като не беше много ясно дали нарушението е вътре или извън наказателното поле. Рамос стреля от бялата точка, но Рене Адлер отрази шута му в корнер. Домакините се радваха, но секунди по-късно бяха смълчани. Южноамериканецът се реваншира веднага, след като надскочи всички при последвалото центриране и насочи топката в тялото на Алагуи, който я добута зад голлинията - 1:0 за гостите.

В 23-ата минута Рамос отново се извиси най-високо и с тил насочи кълбото в мрежата на Адлер за 2:0. В 38-ата минута колумбиецът окончателно травмира домакините, завършвайки поредната атака на своя тим - 3:0. В 52-ата минута той пак беше тръгнал да бележи, като излезе сам срещу вратаря на Хамбургер, но този път загуби битката с него.

С тази победа Херта задмина Майнц 05 и е само на 2 точки от място в Лига Европа.