Литекс претърпя тежка загуба (видео)

Лидерът в "А" група Литекс допусна първа загуба в зимната си подготовка, отстъпвайки с 1:4 от словенския шампион Марибор. Противникът на оранжевите, който се стяга за 1/16 финал в Лига Европа срещу Севиля, наказа на моменти разконцентрираната игра на българите, а освен това изпусна дузпа, спасена от Евгени Алекснадров. Автор на попадението за Литекс бе крилото Момчил Цветанов. В иначе оспорвания спаринг ловчанлии имаха още 3 положения и веднъж удариха греда чрез Джордан.

Още в 5-ата минута словенците спечелиха правото да изпълнят дузпа за малко пресилено нарушение срещу Менди в пенала. Стражът Евгени Александров обаче с майсторки рефлекс отрази удара от бялата точка на Деян Мезга. В 10-ата минутаа Менди се пребори с ловешката отбрана и откри резултата. След това Цветанов можеше да изравни, засичайки прострелен пас на Асприля, но би до гредата.

В 21-ата минута Марибор стигна до втори гол след разбъркване в наказателното поле, при което Александров се намеси успешно при удара на Вилер, но при добавката Мезга хладнокръвно покачи за 0:2. Пет минути по-късно Джордан бе на крачка да порази вратата с глава след корнер, но топката удари напречната греда.

Литекс започна по-активно втората част и в 57-ата минутаа Джордан изпусна нов отличен шанс да се разпише отблизо, но Ханданович майсторски изби.После колумбиецът бе намерен в зоната на дузпата от Манолев, но не успя да отправи силен и точен удар. В 73-ата минута резервата Вършич направи резултата 0:3 с плътен удар от границата на наказателното поле.

В 85-ата минута оранжевите все пак успяха да намалят резултата. Златинов изведе Асприля, който пусна към Цветанов и крилото не сгреши. Две минути след това обаче при корнер капитанът на Марибор Таварес с глава се извиси и оформи крайното 1:4.

Литекс: Александров, Стр. Попов, Пл. Николов, Божиков, Берберович, Славчев, Руменов, Джазула, Цветанов, Джордан, Асприля (Бодуров, Цветков, Манолев, Златинов, Манолов)

Марибор: Ханданович, Милец, Аргюс, Райчевич, Вилер, Бохар, Дервишевич, Филипович, Мезга, Менди, Таварес( Вършич, Цвиянович, Стоянович)

голмайстори: 0:1 Менди (10), 0:2 Деян Мезга (21), 0:3 Вършич (73), 1:3 Момчил Цветанов (85), 1:4 Таварес (87)