Байерн продължи унищожителната си акция (видео)

Тройният шампион Байерн (Мюнхен) записа 12-а поредна победа в Бундеслигата след 2:0 като гост на Нюрнберг в среща от 20-ия кръг на германското първенство. Марио Манджукич (18) и Филип Лаам (47) материализираха усилията на своите. Мюнхенци показаха сериозни колебания през първото полувреме, но успяха да се оттеглят с аванс на почивката, а в началото на втората част убиха интригата. Успехът върна преднината на Байерн от 13 точки на върха в класирането.

Джосеп Гуардиола подреди 4-2-3-1. Тони Кроос беше оставен на пейката при опорни халфове Филип Лаам и Тиаго Алкантара. Марио Манджукич застана на върха на нападението с офанзивно трио Томас Мюлер, Марио Гьотце и Ариен Робен.

Домакините започнаха много силно. Баварците не намираха игровия си ритъм, губеха повечето единоборства, трудно организираха атаки и бъркаха в защита. Във втората минута Даниел Гинчек излезе сам срещу Мануел Нойер, но вратарят спаси шута от 14 метра. В четвъртата Хироши Кийотаке разтресе напречната греда с прекрасен ножичен удар от 15 метра. В седмата минута Данте игра непозволено с лакът в лицето на Гинчек, но не беше предупреден официално.

Първата добра възможност за мюнхенци се откри пред Робен, който от 18 метра стреля много над гредата. В 17-ата Гинчек отново беше изведен срещу Нойер, но пак не порази целта. Минута по-късно гостите от "Алианц Арена" незаслужено откриха резултата. Дейвид Алаба центрира отляво и Манджукич засече ефектно от въздуха - 0:1.

В 21-ата минута Дер Клуб направи втора принудителна смяна, като при първата в десетата минута Тимъти Чандлър получи тежка травма. В 28-ата Кийотаке отново беше допуснат да стреля, но от 19 метра шутира над целта. В 32-ата в рамките на две-три секунди Байерн удари две греди. Ариен Робен завъртя майсторски топката от фаул, вратарят не помръдна, но кълбото се удари в гредата.

При добавката отблизо Томас Мюлер с глава също нацели греда. В 35-ата защитата на мюнхенци отново допусна съперник на стрелкова позиция, но мощният опит на резервата Томас Пекхарт мина на метър от близката греда. Въпреки силната си игра "франките" не успяха да отбележат и се оттеглиха на почивка с голов пасив.

Второто полувреме започна с второ попадение за Байерн. Манджукич излезе сам срещу вратаря, подаде наляво, където Лаам прати кълбото в мрежата - 0:2. Това сякаш уби ентусиазма на домакините и набезите към Нойер бяха все по-редки. В 52-ата вратарят на "франките" Рафаел Шефер изпусна топката, но нямаше кой да нанесе удар. В 56-ата Робен нацели близката греда, като вратарят не се ориентира добре.

В 70-ата Алаба стреля от фаул и топката премина покрай гредата. В 72-ата Пеп Гуардиола реши да запази сили на Томас Мюлер и пусна Хавиер Мартинес. В 74-ата Робен получи пространство на скорост по дясното крило, но не съумя да намери съотборник. В 83-ата Тиаго стреля отдалеч, но над гредата. До края на двубоя баварците пропуснаха да вкарат още попадения.

Голямото изпитание за Байерн този месец е дуелът с Арсенал в Шампионската лига.

Снимки: Getty Images/Guliver