Борусия (Д) включи турбото и заигра като Байерн (видео)

Борусия (Дортмунд) показа позабравеното си лице и разгроми Вердер (Бремен) с 5:1 като гост в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. Роберт Левандовски (26',85'), Хенрих Мхитарян (41', 62') и Мануел Фридрих (48')  вкараха за втората поредна победа на чужд терен след подновяването на сезона, с което тимът продължава битката с Байер (Леверкузен) за второто място, докато лидерът Байерн (Мюнхен) е далеч напред. Финалистът от последното издание на Шампионската лига демонстрира отлична игра и можеше да забие поне още толкова попадения. С лекотата, с която премазаха съперника, вестфалци наподобяваха на баварците, които през есента нанизаха седем гола на "Везерщадион".

Юрген Клоп избра оптимален състав, който не даде шанс на Вердер. През първото полувреме Борусия нямаше много чисти положения, но показа добра ефективност и поведе с 2:0. В 26-ата минута Левандовски реализира след хубав изстрел от средно разстояние, а в 41-ата минута Мхитарян удвои аванса на своите с аналогично изпълнение.

След почивката превъзходството на Борусия беше стряскащо. Мануел Фридрих реши всичко отблизо в 48-ата минута, отново Мхитарян в 62-ата минута и Левандовски пет минути преди края завършиха великолепни атаки на Дортмунд. В 89-ата минута резервата Левент Айчичек оформи крайното 1:5 с почетното попадение на сметката на Вердер.

Отделно Мхитарян и Левандовски пропуснаха от по няколко метра, а тупалка на Лукаш Пишчек разтресе напречната греда. За бременци шансове изпуснаха Франко ди Санто, Теодор Гебре Селасие и Нилс Петерсен.

И докато настроението се завърна в лагера на Борусия, то при Вердер положението е плачевно. Тимът е само на три точки над чертата и изпитва сериозни проблеми.

Във вторник на Дортмунд предстои нова визита, този път на Айнтрахт (Франкфурт) в среща от четвъртфиналите за Купата на Германия.