Овечкин с гол №40 от началото на сезона

Александър Овечкин отбеляза своя 40-и гол от началото на сезона при победата на Вашингтон над Уинипег с 4:2 в среща от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Вашингтон губеше с 1:2 след втората част, но следтова се разписаха Том Уилсън, Овечкин и Трой Брауър. Брауър беше точен и в първата третина, а Брендън Холтби завърши с 34 спасявания. За Уинипег точни бяха Брайън Литъл и Дъстин Бифуглин.

Макс Пасиорети отбеляза хеттрик за трети път вкариерата си при успеха на Монреал над Ванкувър с 5:2. За гостите това бе шесто поредно поражение. Райън Уайт и Томаш Плеканец също се разписаха за Монреал, а Кори Прайс направи 42 спасявания. Крис Хигинс и Александер Едлер отбелязаха попаденията за Ванкувър, а Роберто Луонго спаси 25 удара.

Ти Джей Ошие вкара победни гол 3:29 минути след началото на продължението за победата на Сейнт Луис над Бостън с 3:2. Александър Стийн и Джейдън Шуорц вкараха по една шайба за Сейнт Луис през първите две части, а в третата Бостън изравни с попадения на Дейвид Крейчи и Брад Марчанд.

Детройт спечели с 3:1 гостуването си на Флорида. Домакините поведоха с гол на Скоти Ъпшол, но през втората част гостите стигнаха до обрат, след като точни бяха Даниел Алфредсон и Густав Никвист. Брайън Лашоф направи 3:1 през третата третина. Вратарят Джими Хауърд пък отрази 23 шайби.

Нийл Якупов се разписа 1:38 минута преди края на редовното време и донесе победата на Едмънтън като гост на Ню Йорк Рейнджърс с 2:1. Райън Смит също бе точен за победителите, а за домакините попадението вкара Дерик Брасар.

Филаделфия спечели срещу Колорадо с 3:1, а Ню Йорк Анлендърс загуби от Калгари с 2:4. Отава се наложи над Бъфало с 3:2 с победен гол на Милан Михалек 23 секунди преди края. Нино Нийдерайтер се разписа в продължението за победата на Минесота над Нешвил с 3:2.